angal
28 دی 1401 - 17:41

بوشهر سومین استان تولیدکننده خرما در کشور است

بوشهر- معاون امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر سومین استان تولیدکننده خرما در کشور است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی باستین ظهر چهارشنبه در میز ملی خرما در بوشهر با حضور مسئولان و فعالان این حوزه با اشاره به تدوین سند جامع خرما کشور، اظهار داشت: سند جامع خرما کشور، تدوین شده و باید در تأمین مالی و سایر شرایط، دولت و مجلس کمک کنند تا به نتیجه مطلوب برسد.

معاون امور اقتصادی استاندار بوشهر با اشاره به اینکه این استان سومین استان تولیدکننده برتر خرما در کشور است خاطرنشان کرد: حمایت از تولیدکنندگان، کشاورزان، صادرکنندگان و فعالان صنایع فرآوری خرما یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

وی با بیان اینکه در ۹ ماه امسال ۳۰۰ هزار دلار خرما استان بوشهر صادر شده است گفت: برای فروش محصولات خرما کشاورزان جشنواره و نمایشگاه خرما در بوشهر با مشارکت ۱۰ استان برپا شده است که نقش مهمی در این عرصه دارد.

وی از پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با بازپرداخت طولانی به فعالان خرما با هماهنگی و قول مساعد بنیاد برکت خبر داد و افزود: اصلاح شبکه توزیع خرما و توسعه بازارهای جدید خرما و صادرات این محصول نیز از مطالبات بخش خصوصی است که باید محقق شود.

باستین تصریح کرد: توسعه صنایع بسته‌بندی و صنایع تبدیلی وابسته به خرما نیز از دیگر مواردی است که پیگیر هستیم و نتایج خوبی حاصل می‌شود.

معاون امور اقتصادی استاندار بوشهر تأکید کرد: انجمن خرما و صمت و جهاد کشاورزی و اتاق بازرگانی، کمک کنند تا وضعیت خرما بویژه در بحث صادرات بهبود یابد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 985157