angal
03 اسفند 1401 - 13:13

اجرای آزمایشی سیستم نظام ارجاع در کشور با موفقیت به پایان رسید

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برنامه‌های آزمایشی سیستم نظام ارجاع در استان‌های مازندران و فارس با موفقیت اجرا شد و دستاوردهای خوبی به همراه داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سیدمحمد پورحسینی در آیین آغاز به کار چهارمین اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌های آزمایشی سیستم نظام ارجاع در استان‌های مازندران و فارس با موفقیت اجرا شد و دستاوردهای خوبی به همراه داشت.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: با توجه به موفقیت آمیز بودن اجرای این سیستم در این استان ها و پس از جمع‌بندی نهایی آن، این طرح از سال آینده در سراسر کشور اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری سالانه اجلاس روسای دانشگاه‌های و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور یک فرصت ویژه است تا ضمن برنامه‌ریزی هرچه بهتر برنامه‌های اجرایی سال آینده در حوزه سلامت را نیز برنامه ریزی کنیم.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مهمترین برنامه‌های اجلاس روسای دانشگاه‌های و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور در مواردی همچون برنامه هفتم توسعه، بودجه سلامت در سال ۱۴۰۲، برنامه‌های پزشک خانواده و فعالیت‌های حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی خواهد بود.

پورحسینی افزود: همچنین در نظر داریم تا همانند سال‌های قبل و حتی بهتر از گذشته تعامل بسیارخوبی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی در کمیسیون‌های تخصصی مرتبط با حوزه سلامت از جمله کمیسیون بهداشت و درمان در راستای ارائه خدمات شایسته و در خورشان به مردم برقرار کنیم.

پایان پیام/

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1050395